Flash loans crypto to temat, który budzi ogromne zaciekawienie. Takie, które pobudza wyobraźnię inwestorów z najróżniejszych stron. W sumie nie ma się czemu dziwić, jeżeli weźmie się pod uwagę to, że dzięki temu można doprowadzić do finalizacji najróżniejszych transakcji. Gdzie flash loans znajdują zastosowanie?

Wykorzystanie pożyczek flash

Niby od niedawna flash loans cieszą się tak dużym zainwestowaniem, a już znalazły one swoje miejsce w wielu przypadkach. Można je bowiem wykorzystać na różne sposoby. Oto kilka z najciekawszych przykładów.

Arbitraż

Traderzy mają to do siebie, że obserwują na bieżąco to, co dzieje się na poszczególnych rynkach giełdowych. Tylko dzięki temu udaje im się wychwycić różne rozbieżności cenowe, szybko na nie reagując. Flash loans będą oni mogli wykorzystać do tego, żeby sfinalizować różne transakcje, jeżeli będzie miało się do czynienia z dwoma różnymi wartościami. Dzięki temu udaje się uzyskać zysk z różnicy ceny, jaka wychodzi pomiędzy obydwoma rynkami.

Zamiana zabezpieczenia

Potocznie mówi się o tym swapy zabezpieczeń. Użytkownik będzie mógł użyć innego rodzaju zabezpieczenia do swojej pożyczki. Niezwykle pomocne w tej kwestii okazuje się wykorzystanie Collateral Swaps przez użytkowników DeFi. Często wykorzystywane może to być rozwiązanie, jeżeli ktoś wykorzysta swoje ETH na jednej platformie. 

Refinansowanie długu

Doskonale obeznany z tym tematem jest Aave, który pokazuje, że nie tylko można bazować na swapie zabezpieczeń. Mowa tutaj również o swapie odsetek, czyli mówiąc bardziej normalnie – refinansowaniu długów. Można tu mieć do czynienia m.in. z takimi przykładami, jak:

  • Spłać dług na Compound,
  • Wycofaj zabezpieczenie z Compound,
  • Zdeponuj zabezpieczenie na dYdX.

Ataki hakerów 

Niestety, ale jak na razie flash loans są podatne na ataki hakerów. Dlatego też m.in. wiele firm (np. 10Clouds) pracują nad tym, aby zapewnić jeszcze lepszy poziom bezpieczeństwa. Flash loan to stosunkowo nowa technologia. A jak to bywa w takich przypadkach – trzeba ją jeszcze lepiej opracować. Czego tak naprawdę próbują hakerzy? M.in. oszust związanych ze spłaceniem pożyczek. Robią to w tak udany sposób, że pożyczkodawca jest w stanie uwierzyć, że pożyczkobiorca cały swój dług spłacił – pomimo tego, że cała sytuacja w ogóle nie miała takiego miejsca. Pozostaje mieć jednak nadzieję, że w przyszłości do takich ataków hakerskich nie będzie dochodziło, a korzystanie z pożyczek flash nie będzie stanowiło takiego problemu. 

 

Comments are closed.

Pin It https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ https://www.fcbu.org/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-chlodne-wieczory/ Nowoczesna metalowa półka na buty do przedpokoju