Jakie okna wybrać? To pytanie zadaje sobie chyba każda osoba, która buduje dom. Na rynku można znaleźć okna PVC, drewniane oraz aluminiowe. Każdy z rodzajów ma swoje wady oraz zalety. Należy jednak zastanowić się, w jakim pomieszczeniu będą zastosowane okna i jakie wymagania mają one spełniać.

Okna PVC – jakie rodzaje?

Okna PVC wykonane są z materiału syntetycznego o nazwie polipropylen winylu. Ich zastosowanie może różnić się w zależności od rodzaju. Na rynku można spotkać się z oknami PVC jednoskrzydłowymi oraz dwuskrzydłowymi. Ich cena będzie różniła się w zależności od tego, jaki będą miały rozmiar oraz czy będą wyłącznie uchylne, czy rozwierano uchylne.

Okna plastikowe mogą być zastosowane w większości pomieszczeń, ponieważ są one szczelne i spełniają rygorystyczne normy określone przez Unię Europejską. Specyficznym typem okien plastikowych są drzwi balkonowe otwierane oraz przesuwne. Będą one świetnie nadawały się również na tarasy.

Gdzie mogą być zastosowane okna PVC?

Okna plastikowe można podzielić ze względu na ich zastosowanie. Zazwyczaj producenci okien w swojej ofercie mają standardowe okna pionowe, które mają szerokie zastosowanie w pionowych ścianach budynku. Ponadto sklepy oferują również okna połaciowe, które inaczej nazywane są oknami dachowymi. Charakteryzują się one kątem nachylenia, który dopasowany jest odpowiednio do pochylenia dachu.

Okna plastikowe mogą być zastosowane również w piwnicach, ponieważ w ofertach sklepów można spotkać się z produktami o mniejszych rozmiarach, które idealnie zmieszczą się do małych przestrzeni niewymagających dużego oświetlenia. Okna te są tak samo szczelne, jak te przeznaczone do pomieszczeń mieszkalnych. To klient decyduje o tym, jaki rozmiar oraz kształt mają mieć takie okna.

Czy okna wykonane z polipropylenu winylu są szczelne?

Okna plastikowe bardzo często stawiane są na równi do tych, które wykonane są z drewna, zarówno pod względem szczelności, jak i bezpieczeństwa. Klienci mogą sami zadecydować o tym, jaki rodzaj uszczelnienia będzie zastosowany w oknie.

Pierwszym rodzajem okien są te oznaczone symbolem AD, które mają tylko dwa zewnętrzne systemy uszczelnienia. Natomiast coraz częściej wybierane są te oznaczone symbolem MD, ponieważ mają one dodatkowe uszczelnienie środkowe. To właśnie one wybierane są przez wiele osób, ze względy na spełnianie szeregu wymagających kryteriów dla budownictwa energooszczędnego. Dobrze dobrane okna skutecznie zapobiegają powstawaniu mostków termicznych i lepiej chronią użytkowników od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz.

Więcej informacji znajdziesz na stronie okna pvc.

Comments are closed.

Pin It https://goldavocado.pl/komfort-i-styl-w-kuchni-wybierz-idealny-hoker/ zobacz wiecje zobacz