Drzewa palmowe słusznie kojarzą się z egzotycznymi krajami, pełnymi słońca. Jednak jeżeli jesteś osobą, która zajmuje się hodowlą roślin i myślisz, że polski czy europejski klimat nie pozwoli ci na prawidłową pielęgnację własnej palmy – to po tym tekście możesz być zaskoczona. Zobacz, o czym musisz wiedzieć przy takich roślinach!

Dostosowanie warunków – wybór miejsca i donicy

Utrzymanie plamy doniczkowej w dobrym stanie wymaga dostosowania warunków do wybranego gatunku oraz do wykonywania codziennych czynności. Trzeba pamiętać, że z racji pochodzenia, palmy są bardzo wrażliwe na zimno, trzeba więc zapewnić im odpowiednio wysoka temperaturę.

Doniczkę trzeba dobrać odpowiednio do rozmiaru korzeni lub do przewidywanego rozmiaru, jaki palemka ma ostatecznie osiągnąć. Niektóre gatunki wymagają regularnego wymieniania donic na coraz większe. Nie zaczną bowiem rosnąć w zbyt dużej donicy, a z mniejszych szybko wyrastają. Trzeba więc zwracać uwagę na to, jak zachowuje się drzewko i reagować indywidualnie.

Jak dbać o glebę i liście?

Wiele zależy od konkretnego gatunku. Jednak większość popularnych gatunków spotykanych w polskich sklepach wymaga nie tylko stosunkowo wysokiej temperatury, ale także wysokiej wilgotności. Dlatego trzeba pamiętać o tym, by dostosować terminarz podlewania do posiadanego gatunku palmy. Jeżeli palma nawet przy regularnym podlewaniu wygląda na zbyt suchą – spróbuj zraszać regularnie jej liście.

Jako że palmy kokosowe często rosną w klimatach, w których występuje pora deszczowa, są one nie tylko wytrzymałe na mocne strumienie wody, ale czasami też wręcz lubią polewanie wodą. Można to przeprowadzić pod mocnym strumieniem słuchawki prysznicowej. Skuteczne będzie też polewanie wężem ogrodowym. Oczywiście wyłącznie w trakcie ciepłych miesięcy.

Kiedy potrzebne będzie reagowanie awaryjne?

Co, gdy bardzo się starasz, a wygląd palmy wciąż pozostawia wiele do życzenia? Standardowym działaniem w takich sytuacjach (nie tylko przy drzewkach palmowych) jest zmiana gleby. Czasami zdarza się, że w ziemi przebywają pasożyty, które wpływają na choroby roślin. Dlatego warto kupić czystą ziemię ze sprawdzonego źródła.

Gdy końcówki liści twojej palmy są żółte – spróbuj podlewać lub zraszać ją częściej. Przydatny może też okazać się nawilżacz powietrza. Oprócz podlewania warto też pamiętać, by nawozić glebę, w której rośnie drzewo. W ten sposób dostarcza się jej odpowiednich składników, którymi może się odżywić. Warto postawić na nawóz specjalistyczny, właśnie dla palm.

Więcej informacji znajdziesz na stronie palmy.

Comments are closed.

Pin It http://polskaniezwykla.pl/promowane/brak-ubezpieczenia-samochodu--ryzyka-i-konsekwencje-prawne https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/ https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/