W ostatnim dziesięcioleciu trendy w branży budowlanej mocno się zmieniły. Polacy stawiający swoje własne cztery ściany inwestują w nowoczesne, przyjazne środowisku i portfelowi rozwiązania. Budynki energooszczędne i pasywne nie są już ekstrawagancką nowością, a standardem. Jednym z najważniejszych elementów mających wpływ na bilans energetyczny budynku ma stolarka okienna. Czym charakteryzują się nowoczesne okna energooszczędne spełniające rygorystyczne normy? Sprawdź!

Ciepły dom: nowoczesne okna energooszczędne dla większego komfortu życia

Czy wiedziałeś, że przez nieszczelne okna może uciekać nawet 30% ogrzanego powietrza? Nowoczesne okna energooszczędne redukują straty do absolutnego minimum. Parametrem warunkującym energooszczędność okien jest Uw, czyli stopień przenikalności cieplnej. Standardowe okna energooszczędne średniej klasy mają Uw niższe  niż 1,1 W/(m2K). W budownictwie pasywnym z kolei montuje się okna, których parametr nie przekracza  0,8 W/(m2K). Producenci okien idą o krok dalej. Najlepsze salony oferują innowacyjne modele o parametrze Uw na poziomie 0,6 W/(m2K). Wśród okien energooszczędnych znajdziesz modele z ramami z PCV, drewna oraz drewna i aluminium.

Wybierz mądrze!

Zanim zamówisz okna do swojego domu, dokładnie sprawdź ich parametry. Potwierdzeniem jakości okien pasywnych są certyfikaty przyznawane przez niezależne instytucje. Ponadto, nawet najlepszej jakości, drogie okna nie będą dobrze spełniać swojej roli, jeśli nie będą dobrze zamontowane. Nawet niewielkie, niewidoczne gołym okiem nieszczelności negatywnie wpłyną na parametry cieplne budynku. Z tego względu warto skorzystać z usługi profesjonalnego montażu.

Comments are closed.

Pin It https://dinusiek.pl/niepowtarzalne-wnetrza-jak-meble-loftowe-przedefiniowaly-nowoczesny-design/ Metalowy stojak na ręczniki w stylu loft https://goldavocado.pl/komfort-i-styl-w-kuchni-wybierz-idealny-hoker/