Stworzenie przyjaznej i komfortowej przestrzeni salonu czy pokoju dziennego nie jest trudne. Miejsce takie służy domownikom jako przestrzeń wypoczynkowa, ale też strefa do spędzania czasu wspólnie, oglądania telewizji, grania w gry planszowe, podejmowania gości. Jak zaaranżować takie miejsce, by spełniało nasze oczekiwania?

Wybierz odpowiednie meble!

Podstawą w aranżacji przestrzeni salonu są komplety meblowe, w których skład wchodzą regały, szafy, stoliki kawowe, komody. Szukając takiego kompletu, warto pamiętać, że meble powinny być nie tylko eleganckie, ale też wykonane z wysokiej jakości materiałów. Najczęściej stosowane są płyty meblowe laminowane i lakierowane – są one trwałe, zabezpieczone przed ścieraniem i uszkodzeniami. Dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne kolekcje meblowe, które nawiązują do stylu nowoczesnego czy loftowego. Czarna komoda na nóżkach czy też funkcjonalna szafa pozwolą na przechowywanie niezbędnych ubrań i dodatków i na zachowanie porządku przestrzeni. Warto zwrócić uwagę na budowę mebli – wysokie nóżki pozwolą na łatwiejsze czyszczenie podłogi.

Komplety wypoczynkowe – które okażą się najlepsze?

Elementem niezbędnym w salonie jest wygodna sofa i fotel, ustawione blisko stolika kawowego czy ławy. Szeroki wybór sof pozwoli na dopasowanie konkretnego mebla do aranżacji salonu. Dużym zainteresowaniem cieszą się sofy z funkcją spania – wieczorami zmieniają się one w wygodne łóżka, np. dla gości. Takie sofy zapewnią komfort, pozwolą na wygodny odpoczynek. Sofy dedykowane do salonów wypełnione są miękkimi piankami i sprężynami. Ich okrycie tworzą tapicerki wykonane z trwałych tkanina bawełnianych, naturalnych skór, skór ekologicznych czy weluru. Materiały te odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie i uszkodzenia.

 

 

Comments are closed.

Pin It zobacz https://aavamobile.pl/klucz-do-eleganckiego-wnetrza-ekskluzywne-meble-loftowe/ https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/