Piękne paznokcie to marzenie wielu kobiet. Niestety nie wszystkie panie mogą się pochwalić atrakcyjną wizualnie długą płytką paznokci. W tym przypadku polecane jest ich przedłużanie i nadawanie im odpowiedniego kształtu za pomocą akrylu.

Czym są zatem paznokcie akrylowe?

Jak wspomniano powyżej, akryl to jedna z metod służących odbudowie i przedłużaniu płytki paznokci. Co ciekawe, technika ta została opracowana już w 1934 roku i pierwotnie miała służyć osobom borykającym się z problemem obgryzania paznokci. Wraz z upływem czasu metoda ta ulegała systematycznemu udoskonaleniu, dzięki czemu w obecnych czasach jest bardzo powszechnie stosowana w salonach kosmetycznych. Produkt używany w tego typu miejscach składa się z ciekłego akrylu oraz akrylu w postaci proszku. Oba te składniki łączy się i miesza. Pod wpływem utleniania dochodzi do utwardzenia warstwy nałożonej na płytkę paznokcia. Co ważne, w przypadku paznokci akrylowych stosowanie lampy służącej do utwardzania materiału nie jest konieczne. Masa przed zastygnięciem jest podatna na formowanie, a po utwardzeniu – odporna na uszkodzenia mechaniczne i negatywny wpływ innych czynników zewnętrznych.

W jaki sposób należy pielęgnować paznokcie akrylowe?

Paznokcie akrylowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji. W przeciwnym razie mają tendencję do pękania i odpadania. Dłonie powinny być zatem dokładnie myte za pomocą szczoteczki oraz starannie suszone. Prace domowe z użyciem detergentów powinny być zawsze wykonywane w rękawicach ochronnych, ponieważ zawarte w produktach do czyszczenia substancje mogą powodować ukruszenie lub rozpuszczenie akrylu. Pielęgnacja paznokci powinna obejmować regularne stosowanie odżywek ochronnych. Poza tym, masa akrylowa powinna być po około dwóch tygodniach usunięta lub uzupełniona.

W jaki sposób przeprowadza się usuwanie akrylu z płytki paznokci?

Usuwanie masy akrylowej wymaga moczenia paznokci w acetonie. Pod jego wpływem dochodzi do rozmiękczenia akrylu, dzięki czemu jego usuniecie nie stanowi większego problemu.

Czy stosowanie akrylu jest bezpieczne?

Aryl stosowany w przeszłości zawierał substancje szkodliwe. Masa oferowana obecnie wolna jest jednak od związków, które mogą wpływać negatywnie na zdrowie. Z tego powodu akrylowe paznokcie mogą nosić nawet kobiety w ciąży. Ewentualne problemy mogą być zatem wynikiem innych czynników, takich jak na przykład nieprzewidzianych reakcji alergicznych, braku sterylności podczas wykonywania zabiegu czy zmian chorobowych w obrębie płytki paznokci. W takich przypadkach może dochodzić do rozwoju infekcji o charakterze bakteryjnym lub grzybicznym, które objawiają się zaczerwieniem, pęcherzami pojawiającymi się na płytce czy wyciekiem ropy. Wówczas konieczna jest niezwłoczna konsultacja medyczna.

Więcej informacji znajdziesz na stronie paznokcie żelowe.

Comments are closed.

Pin It https://abweb.com.pl/w-poszukiwaniu-idealnego-wnetrza-meble-loftowe-jako-mistrz-przestrzeni/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/