Lasery wykorzystywane są w medycynie estetycznej na szeroką skalę. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że w sposób mało inwazyjny wpływają na poprawę jakości skóry. Światło lasera generuje mikrouszkodzenia, które dla organizmu stanowią sygnał do rozpoczęcia procesów naprawczych w skórze. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod pobudzenia syntezy kolagenu i nieinwazyjnego liftingu twarzy.
Czym jest laserowe odmładzanie?
Laserowe odmładzanie twarzy to zabiegi, których działanie polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry na odpowiednich głębokościach, aby pobudzić intensywne procesy regeneracyjne. Pod wpływem laseroterapii produkowany jest kolagen, który przyczynia się do wzmocnienia, napięcia i odmłodzenia twarzy. Zabieg pozwala na spłycenie zmarszczek, poprawienie owalu twarzy, a także zamknięcie rozszerzonych porów czy usunięcie blizn. Laserowe odmładzanie twarzy można przeprowadzić na najbardziej delikatnych obszarach, takich jak okolice oczu czy ust.
Jak podkreślają specjaliści z Kliniki La Perla Bolesławiec, zbieg laserowego odmładzania twarzy musi zostać poprzedzony konsultacją. Dzięki szczegółowemu wywiadowi lekarskiemu i wykluczeniu przeciwwskazań można zmniejszyć do minimum ryzyko wystąpienia efektów ubocznych.
Jakie lasery służą do odmładzania?
Lasery wykorzystywane do odmładzania twarzy pracują w technologii frakcyjnej, co oznacza, że tworzą mikroskopijne uszkodzenia, które przeplatane są fragmentami zdrowej tkanki. Reakcją organizmu na działanie lasera jest wzmożona produkcja komórek naprawczych, które od razu rozpoczynają regenerację. Dochodzi do skrócenia nadmiernie rozciągniętych włókien kolagenowych oraz do syntezy dużej ilości nowego kolagenu. Pod wpływem działania światła laserowego włókna mogą skrócić się nawet o 1/3 długości.
Lasery mogą wywoływać w skórze uszkodzenia termiczne lub mechaniczne. Zainicjowany stan zapalny uszkadza skórę tylko częściowo, dzięki czemu możliwa jest jej efektywna odbudowa.
Poprawa jakości skóry już po jednym zabiegu
Efekty w postaci znacznej poprawy kondycji skóry widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jedna sesja nie wystarczy jednak, aby osiągnąć spektakularne i długotrwałe efekty. Specjaliści zalecają wykonanie pełnej serii zabiegów. Wskazane jest też zgłaszanie się na tzw. zabiegi przypominające, które pozwalają na przedłużenie efektów.
Bezpośrednio po laseroterapii skóra jest silnie podrażniona, więc nie widać jeszcze rezultatów odmładzania. W zależności od intensywności działania urządzenia mogą wystąpić: zaczerwienienia, małe strupki, obrzęk, zasinienia, łuszczenie się naskórka. Aby złagodzić objawy, można zastosować zimne okłady i maści zalecone przez lekarza. Niepożądane reakcje mogą utrzymywać się od 5 do 14 dni.
Po ustąpieniu podrażnień można zauważyć stopniowe polepszanie się jakości skóry. Staje się ona bardziej napięta, jędrna i gładka. Zmarszczki stają się płytsze i mniej widoczne. Redukcji ulegają także przebarwienia. Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii około 3-5 zabiegów. Ponieważ procesy regeneracyjne wymagają czasu, optymalne rezultaty pojawiają się po około 2-3 miesiącach od ostatniego zabiegu z serii.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o klinikach oferujących skuteczne zabiegi laserowe, kliknij tutaj.
Comments are closed.