Pomoc adwokata okazuje się być nieoceniona, zarówno w kwestii obecności na sali sądowej, jak i porad, które udzielane są odpłatnie w kancelariach adwokackich. Wśród najczęstszych klientów kancelarii wymienia się osoby przygotowujące się do rozwodów. Czy pomoc adwokata w takiej sprawie będzie zasadna?

Pomoc w trudnych sprawach rozwodowych

Ilość spraw rozwodowych w polskich sądach może zaskoczyć – szacuje się, że nawet co trzecie małżeństwo się rozpada, co kończy się rozwodem i sprawą sądową. Jeśli małżonkowie nie doczekali się potomstwa i nie zgromadzili pokaźnego majątku zazwyczaj rozwód przeprowadzany jest dość szybko i bez komplikacji. Niezwykle ważne jest również to, aby małżonkowie potrafili się ze sobą kulturalnie porozumieć lub też wcześniej skorzystali z pomocy mediatora. W ten sposób rozwód nie jest procesem długim. Sprawa komplikuje się, kiedy rozwód jest wynikiem niewierności jednego z małżonków, lub też kiedy konieczny jest podział dużego majątku, określenie zasad opieki nad dziećmi – mówi kancelaria adwokat-katowice.pl.

Jak przygotować się do trudnej batalii na sali sądowej?

Przygotowując się do własnego rozwodu, warto poważnie zastanowić się nad zatrudnieniem adwokata, który będzie nas reprezentował w sądzie. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane, jeśli nasza sprawa rozwodowa jest skomplikowana, walczymy o orzeczenie o winie za rozpad małżeństwa. Adwokat na początku będzie chciał dokładnie zapoznać się z naszą sytuacją prawną, kolejno jego zadaniem jest bezstronna ocena, która pozwoli na określenie szans w sądzie na osiągnięcie założonych celów. Adwokat wspólnie z nami opracuje pozew rozwodowy, przygotuje argumentację. W czasie przygotować do rozprawy omawiane są również sposoby regulacji kontaktów z dziećmi.  

Comments are closed.

Pin It https://artexint.com.pl/dusza-przemyslu-w-twoim-domu-kluczem-sa-meble-loftowe/ https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/