No tak, czas na to, aby zakupić nową stolarkę okienną do domu, ponieważ stara nie jest już najlepszej jakości. Przed zakupem, warto zastanowić się nad tym, czy lepiej zamówić okna z montażem Warszawa, czy też prace montażowe lepiej zlecić osobnej firmie.

Dobre okna z montażem Warszawa

Nowe okna są po to, aby lepiej służyły od tych poprzednich. W szczególności, że nowoczesna stolarka okienna ma tyle rzeczy do zaoferowania. Warto jednak zastanowić się  nad tym, kto powinien ten montaż wykonać. Czy lepiej poszukać osobną ekipę zajmującą się wykonywaniem tego typu usług? Czy lepiej kupić stolarkę okienną wraz z montażem?  To drugie rozwiązanie wydaje się zdecydowanie korzystniejsze. Mówiąc wprost – można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Nie będzie trzeba jeździć i szukać specjalnej firmy. Wszystko uda się załatwić w jednym miejscu. Jest jeszcze jedna zaleta tego, że zamówi się stolarkę okienną w jednej firmie. Jaka?

Stawka podatku VAT

Kupując osobno okno i zamawiając osobną ekipę do montażu, stawka podatku VAT za zakup okien wynosić będzie 23%. Dużo? Należy jednak pamiętać o tym, że tą stawkę można obniżyć. Wystarczy tylko okna z montażem Warszawa zamówić w jednej firmie. Wtedy stawka podatku będzie dochodziła tylko do 8%. Jak więc widać, to drugie rozwiązanie jest zdecydowanie korzystniejsze. Warto zdać sobie z niego sprawę, ponieważ wiele osób, nieświadomych tych stawek i tak decyduje się na zamówienie osobnego montażu, przez co ich finanse cierpią. 

Comments are closed.

Pin It zobacz zobacz zobacz wiecje