Zmniejszanie rozmiarów użytecznych rzeczy jest korzystnym zjawiskiem. Niestety ma swoje granice i po ich osiągnięciu rzecz przestaje być wygodna w użyciu. Producenci akcesoriów do domu starają się na różne sposoby ułatwić użytkownikom życie, a drugim takim trendem jest maksymalizacja funkcjonalności.

Jedna rzecz – jedna funkcja

W idealnej sytuacji są właściciele dużych domów, w których np. każdy z domowników ma swój pokój, jeszcze lepiej – swoją własną łazienkę, a kuchnia jest przestronna. Mają dużo miejsca, by wstawić tam ulubione akcesoria do domy. Kiedy zachodzi potrzeba, korzystają z jednego, a następnie z innego przedmiotu. Nie muszą upychać rzeczy na półkach i zastanawiać się, co wyrzucić jako pierwsze, bo półka jest całkowicie zajęta.

W mniejszej przestrzeni niestety należy z czegoś zrezygnować. Z wygody rezygnuje się ciężko, ale dzięki temu, że istnieją akcesoria wielofunkcyjne, może być to mniej dotkliwe. Rzeczy o wielu funkcjach są często uznawane za gorsze i jest tak w rzeczywistości, choć oczywiście z wyjątkami. Po prostu producent ma na celu zagęszczenie funkcji, pomijając nacisk na estetykę wykończenia, trwałość czy wygodę.

Porównanie urządzeń i akcesoriów do domu jednofunkcyjnych z wielofunkcyjnymi prawie zawsze wypada na korzyść tych pierwszych. Niektóre zestawienia są jednak niezbędne i w takim przypadku kupujący powinien sprawdzić, czy uda się bezpiecznie oraz wygodnie korzystać z takiego akcesorium.

Na co warto uważać, kupując rzeczy wielofunkcyjne?

Z wielofunkcyjnymi akcesoriami do domu bywa tak, jak z nadmiernie uzdolnionymi fachowcami: jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Kuchenne akcesoria robiące wszystko na raz mogą np. cechować się dużą niedokładnością, szybkim zużyciem energii czy niezbyt estetycznym wykończeniem, więc po kilku użyciach wyglądają na zużyte.

Akcesoria do domy mają ułatwiać życie, więc w wielu przypadkach rozsądniejszy wybór dotyczy rzeczy, które pełnią jedną funkcję – ale dobrze. Jeśli już jednak ktoś decyduje się na tzw. kombajn, powinien skupić się na urządzeniach od znanych producentów, przedmiotach znanych marek. Tworzy to niższą szansę na problemy z użytkowaniem i nabycie produktu o niewielkiej trwałości.

W przypadku wielu deklarowanych funkcji danej rzeczy może być też tak, że produkt radzi sobie tylko z konkretnym materiałem (np. dobrze obiera, sieka i miksuje marchew, ale jabłkiem się zapcha). Również warto uważać na taką możliwość i na wszelki wypadek mieć pod ręką osobną obieraczkę, krajalnicę i blender.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Akcesoria do domu.

Comments are closed.

Pin It zobacz zobacz https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/