Relaksacyjna, gorąca kąpiel z bąbelkami, w oparach zapachowych olejków to coś na co większość z nas czeka po dniu ciężkiej pracy. Ta chwila luksusu nie byłaby jednak zupełna bez pluszowego, kąpielowego ręcznika, w który możemy się wtulić po satysfakcjonującym prysznicu. Na rynku sprzedażowym jest w czym wybierać, jeżeli chodzi o ręczniki, więc kiedy stajemy na przeciw tylu opcjom zakupowym, dokonanie właściwego wyboru może być nieco problematyczne. Wybrać najdelikatniejszy, najdroższy czy najgrubszy? Okazuje się bowiem, że kupowanie ręczników kąpielowych to o wiele więcej niż tylko przeczesywanie ich palcami. W poniższym tekście postaramy się nieco rozjaśnić tę sprawę, wskazując na co zwracać uwagę, kupując ręczniki kąpielowe.

 

Na co zwracać szczególną uwagę?

Abstrahując już od naszych osobistych preferencji, dotyczących stylu i koloru ręcznika, sprawą pierwszorzędną powinna być jakość wykonania produktu.

Szukać należy produktów wykonanych z bawełny o długich włóknach, która zapewnia miękkość i gładkość, oraz jednowarstwowych przędz, które minimalizują pękanie i wydłużają żywotność ręcznika. Oprócz tkaniny, z której wykonany jest ręcznik, warto również wziąć pod uwagę jego konstrukcję, rozmiar, wagę, chłonność, a także szczegóły, takie jak gęstość pętelek i podwójnie zagięte krawędzie.

Pamiętajmy także, że nie zawsze istnieje bezpośrednia korelacja między grubością ręcznika, a tym jak dobrze wchłania wodę. Poza tym zawsze pożądany jest szybki czas schnięcia. Jeżeli ręcznik że będzie odpowiednio wysuszony to każdorazowo rośnie jego podatność na pleśń. Prawda jest taka, że cieńszy ręcznik schnie szybciej, ale za to nie jest tak satysfakcjonujący w użyciu.

Nie mniej ważne są certyfikaty bezpieczeństwa. To prawda! Ręczniki kąpielowe powinny takie posiadać, a dotyczą one zazwyczaj braku szkodliwych substancji oraz produktów bezpiecznych dla dziecka.

 

Sprawy drugorzędne, ale też istotne…

Nie można oczywiście zupełnie pomijać naszych osobistych preferencji. Znacznie lepiej owinąć się w ręcznik kąpielowy, który ozdobiony jest motywami wprawiającymi nas w doskonały nastrój, niż ręcznikiem utrzymanym w nudnych barwach.

Niektórzy dobierają ręcznik do aranżacji łazienki, inni do koloru swojego stroju kąpielowego. Dla dziecka odpowiednie mogą być ręczniki z bohaterami ulubionych bajek lub kreskówek. Najważniejsze jednak, by dobrze sprawdzał się w praktyce.

Comments are closed.

Pin It live url Loftowy metalowy hoker barowy https://www.fcbu.org/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-chlodne-wieczory/