Kluczem do tworzenia wyjątkowych dań każdego dnia są nie tylko odpowiednie produkty spożywcze, ale też dopasowane do potrzeb garnki i patelnie. Współcześnie rozbudowane komplety garnków pozwalają nam rozwijać umiejętności kulinarne i stale poszukiwać nowych smaków. Jakie garnki i patelnie wybrać do własnej kuchni?

Garnki ze stali nierdzewnej – idealny towarzysz w kuchni!

Szukając idealnego kompletu garnków, nie sposób przeoczyć kompletów garnków ze stali. Stal nierdzewna 18/10 to rozwiązanie, które stosowane było początkowo wyłącznie w profesjonalnych kuchniach. Od kilku lat możemy cieszyć się tą wysoką jakością również w naszych domach. Garnki ze stali nierdzewnej 18/10 są świetnie zabezpieczone przed korozją, wysokimi temperaturami czy odkształcaniem. Dodatkowo ich grube dno uzupełniono o dysk, którego zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz, co przekłada się na szybsze przygotowanie potraw, jak również na oszczędność energii. Zaletą garnków stalowych jest bez wątpienia ich wysoka trwałość oraz szeroki wybór – na stronie gerlach.pl znaleźć można wiele kompletów, składających się z kilku lub kilkunastu elementów. Warto zwrócić uwagę także na dedykowane pokrywki – są one tworzone ze szkła hartowanego, które zabezpieczono przed wysokimi temperaturami. Pokrywki posiadają też małe odpowietrzniki. 

Jeszcze więcej atutów garnków stalowych

Kupując garnki stalowe, warto przyjrzeć się im z bliska. Projektanci postawili na trwałość, funkcjonalność oraz poręczność. Garnki uzupełnione są o rączki i uchwyty, najczęściej profilowane i wykonane z materiałów antypoślizgowych, co dodatkowo poprawia bezpieczeństwo. Wewnątrz garnków znaleźć można miarki do odmierzania płynów, jak również lejki i cedzaki. Pozwolą one na wygodniejsze gotowanie. 

Comments are closed.

Pin It