Motocykle cieszą się dużym zainteresowaniem. Najlepszym dowodem na to jest rosnąca liczba zarejestrowanych pojazdów. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Trzeba mieć jednak świadomość tego, że potrzebne będzie dobre ubezpieczenie motocykla. Co należy wiedzieć na ten temat?

Obowiązkowe ubezpieczenie motocykla

Osoby, które weszły w posiadanie motocyklu, muszą go zarejestrować. W tymże samym dniu jednoślad musi stać się posiadaczem obowiązkowego OC. Na cały rok. W tym przypadku trzeba powiedzieć, że obowiązują tutaj takie same zapisy, jak to jest w przypadku samochodów osobowych, czy też innych pojazdów mechanicznych. Może wielu motocyklistów się oburzy, ale OC musi zostać wykupione na cały rok. Nawet, jeżeli motor przez okres jesienno-zimowy spoczywa bezpiecznie w garażu. Skoro tak stanowią obowiązujące przepisy, trzeba się do nich zastosować, aby mieć pewność, że nikt nie będzie zmuszony do zapłaty kary finansowej.

Fundusz gwarancyjny

Nawet, jeżeli ktoś ma zamiar rozminąć się z przepisami, to musi wiedzieć, że i tak zostanie wykryte to, czy ktoś ma ubezpieczenie motocykla, czy też nie. Odpowiedzialny jest za to Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. System, który pozwoli wykryć to, jakie pojazdy mechaniczne (nie tylko motory) nie posiadają ubezpieczenia. Nawet za jeden dzień zwłoki nakładane są kary finansowe. Wzrastają one wraz z okresem, kiedy to ubezpieczenie OC nadal nie zostało wykupione. Tak, współczesna technologia akurat w takim właśnie przypadku nie okazuje się sprzymierzeńcem motocyklistów.

 

Comments are closed.

Pin It Industrialna konsola z półką do przedpokoju https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/