Ciekawym rozwiązaniem, które coraz częściej staje się pomocne w aranżacji wnętrz jest użycie szablonów dekoracyjnych. Ich oferta jest dość szeroka, co umożliwi każdemu odnalezienie odpowiedniego wzoru. Warto wziąć pod uwagę rodzaj szablonu, z którego będziemy korzystać.

Szablony dekoracyjne do malowania

Pierwszą szeroko dostępną opcją, są szablony dekoracyjne do malowania nieposiadające powłoki klejącej. Są one bardziej ekonomiczne od szablonów samoprzylepnych ale do ich aplikacji potrzebna jest taśma klejąca. Najlepsza będzie taśma papierowa, która podczas zrywania nie uszkodzi struktury podłoża. Wystarczy zwykła taśma klejąca typu „tesa”.

Obecnie szablony bez kleju są bardziej popularne i co za tym idzie wybór wzorów, z których stworzymy ozdoby ścienne w naszych mieszkaniach jest dużo większy niż w przypadku szablonów w formie naklejek. Nie bez znaczenia pozostaje też cena. Za papierowy szablon zapłacimy zaledwie kilkanaście, a w przypadku bardzo dużych wzorów kilkadziesiąt złotych, do tego należy dodać cenę tubki farby szablonowej. Jest to koszt około kilkunastu złotych. Nie jest to więc duży wydatek, a efekty użycia szablonów mogą być olśniewające, czyniąc fragment udekorowanej ściany centralnym punktem salonu, czy pokoju dziecięcego.

Szablony samoprzylepne

Drugim rozwiązaniem, na które możemy się zdecydować są szablony dekoracyjne w postaci gotowej naklejki. To rozwiązanie przypadnie do gustu osobom lubiącym szybki efekt, bez dużego nakładu pracy. Często prace remontowe pochłaniają tyle czasu i zaangażowania, że brakuje nam już sił na dodatkowe czynności, takie jak malowanie wzorów na tradycyjnych szablonach. Nie każdy jest także zapalonym majsterkowiczem.

Szybki efekt i perfekcja wykonania, jaką gwarantuje naklejka ścienna nie pozostaje jednak bez wad. Największą z nich jest cena, za jedną większą naklejkę ścienną zapłacimy nawet 300 zł. Mniejsze, których będziemy potrzebować kilka to wydatek około 50zł za sztukę. Jednak większość naklejek jest bardzo dobrej jakości i stworzenie tak starannych aplikacji, na jakie pozwala naklejka jest praktycznie nie możliwe przy malowaniu przy użyciu tradycyjnego szablonu dekoracyjnego.

Wybór należy do nas. Zarówno tradycyjny szablon, jak i naklejka ścienna ma tylu zwolenników, co przeciwników. Najistotniejsze, aby gotowa dekoracja przypadła do gustu domownikom, tworząc nietuzinkową ozdobę, pięknie komponującą się z kolorystyką i stylem całego wnętrza.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony dekoracyjne.

Comments are closed.

Pin It zobacz https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/ zobacz wiecje