Branża beauty nie jest już taka sama jak wcześniej. Technika wykonywania manicure zmieniła się na przestrzeni lat. A wszystko to możliwe dzięki współczesnym akcesoriom do paznokci. Największą przemianę przeszły lakiery.

Stare lakiery do paznokci

Zwykłe lakiery do paznokci można nazwać podstawową techniką malowania. W dzisiejszych czasach jest to, jednak najmniej trwała technika wykonywania manicure. Nie można im jednak odmówić im atrakcyjnej ceny oraz prostocie wykonania, które pomimo wielu dalej mają swoich zwolenników.

Kiedyś dużą popularnością cieszył się french, to technika polegająca na pomalowaniu końcówek paznokci białym lakierem. Dawniej uznawany był za szczyt elegancji, później został zapomniany. Dopiero po latach z powrotem powrócił do łask, jednak w zmienionej formie. Współcześnie wykonywane są w różnych kolorach.

Nowoczesne lakiery do paznokci

Hybrydy podbiły rynek manicure. Wykorzystanie tej techniki pozwala cieszyć się pomalowanymi paznokciami nawet do trzech tygodni. Nie jest to jednak ani łatwa, ani tania metoda. Do jej wykonania potrzebne jest doświadczenie oraz specjalistyczne akcesoria do paznokci. Lakiery hybrydowe, lampa UV oraz baza jest to niezbędna podstawa do wykonania hybryd na paznokciach. Ponadto wykonanie potrafi zająć nawet godzinę.

Bardzo podobną techniką do paznokci hybrydowych jest manicure żelowy. Do obu tych metod potrzeba lampy UV. Na paznokcie nakłada się elastyczny żel trochę podobny do akrylu. Wadami tej techniki mogą być cena oraz spiłowywanie płytki do przygotowania paznokci. Natomiast za główny plus uznaje się wytrzymałość tych paznokci, które po pomalowaniu mogą utrzymać się w dobrym stanie nawet do trzech tygodni.

Tipsy, czyli wygodna, ponadczasowa technika na wykonanie paznokci

Gotowe tipsy jest to nie tylko duża oszczędność czasu, ale również gwarancja idealnie przygotowanych paznokci. Te akcesoria do paznokci są proste w aplikacji, do której wystarczy klej. Stanowią alternatywę dla samodzielnego malowania. Nie grozi im odpryśnięcie ani nadany zły kształt.

Tipsy mogą również stanowić bazę pod wykonanie manicure. Doklejenie ich pozwala na przedłużenia naturalnej płytki oraz nadaniu jej innego kształtu ,ale takie akcesoria do paznokci wymagają większe zdolności niż ich gotowe zamienniki. Oprócz standardowego doklejenia tipsów, wymagają ich samodzielnego pomalowania. Jest to jednak łatwiejsza technika, niż przedłużanie paznokci akrylem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie akcesoria do ozdabiania paznokci.

Comments are closed.

Pin It https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/ Industrialny dębowy stolik nocny loft