Zakup domu z rynku wtórnego często wiąże się z koniecznością jego remontu. Wiele nieruchomości, szczególnie tańszych, po prostu go wymaga. Czy samodzielny remont takiej nieruchomości ma sens? Są przypadki, że tak, jednak z reguły lepiej wynająć firmę budowlaną Opole.

Dlaczego nie warto remontować samodzielnie?

Nie każdy zna się na pracach remontowych na tyle dobrze, by nie popełniać błędów. Błędy w remoncie powodują zaś konieczność poprawek, a więc i nowe wydatki. Warto też wspomnieć, że remont zajmuje sporo czasu, który przecież można spożytkować na inne działania czy też poświęcić go rodzinie. Firma budowlana Opole bez wątpienia zrobi remont dużo szybciej i lepiej. Decydując się na skorzystanie z usług fachowców, nie można jednak zapominać, że musi to być dobra firma budowlana Opole. Nie każda taka jest.

Poszukiwania firmy

Zawsze trzeba jasno określić zakres remontu i po prostu podzwonić po okolicznych firmach i zapytać o to czy podejmą się wykonania takich czy innych prac remontowych. Oczywiście nie warto kontaktować się z dużą ilością osób. Rozsądnie jest na podstawie opinii o firmach wybrać 3-4, a dopiero spośród nich wybierać tą najlepszą. Opinie o firmach można znaleźć w sieci Internet.

Ktoś z firmy – pracownik lub właściciel – powinien dotrzeć na miejsce remontu i wycenić prace. Oczywiście ustna umowa jest też zobowiązująca, rozsądnie jednak sporządzić pisemną i jasno zapisać termin wykonania usługi i jej koszt. Oczywiście i termin i koszt mogą się nieco zmienić, ale zawsze też można sporządzić aneks do umowy jeśli obie strony się na to zgadzają. Umowa oczywiście powinna być zaakceptowana i podpisana przez obie strony.

Odbiór prac

Po zakończeniu remontu, zawsze warto dokładnie obejrzeć wyremontowany dom i sprawdzić, czy wszystko zostało wykonane poprawnie. Jeśli coś było wykonane źle, zawsze można zażądać poprawek. W przypadku, gdy efekt prac będzie krótkotrwały i – na przykład – nowo założone płytki za tydzień czy miesiąc będą odpadać, także można zażądać, by zostały założone ponownie i oczywiście już bezpłatnie. Dobrze też zwrócić uwagę nawet na takie pozornie mało istotne rzeczy jak krzywizny ścian, poziom podłogi czy też poprawność otwierania okien czy drzwi. Dopiero po dokładnym obejrzeniu wyremontowanych pomieszczeń można przystąpić do płatności za usługę. Warto tu dodać, że ewentualne błędy w wykonanych pracach, które jednak jesteśmy w stanie zaakceptować, są doskonałym pretekstem do negocjacji ceny. W takiej sytuacji można po prostu umówić się na nieco niższą cenę. Warto też oczywiście wziąć rachunek za zapłaconą usługę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://ksetra.pl/.

Comments are closed.

Pin It