Wybór mebli ogrodowych to nie lada wyzwanie – szczególnie, kiedy topowi producenci proponują nam tak szeroki ich wybór. Wiele osób zastanawia się nad meblami technorattanowymi lub rattanowymi. Czy rattan a technorattan różnią się od siebie? Okazuje się, że tak i to w sposób zasadniczy!

Rattan a technorattan – dwa różne tworzywa!

Czy rattan a technorattan różnią się od siebie? Zdecydowanie tak – dość powiedzieć, że rattan to naturalne pnącze, pozyskiwane dzisiaj z upraw o zrównoważonym rozwoju. Dawniej pozyskiwanie rattanu następowało w sposób nieuregulowany, co mogło doprowadzić do katastrofy ekologicznej. Dzisiaj, dzięki tworzeniu upraw monitorowanych, możliwe jest pozyskiwanie tego wyjątkowego tworzywa i jednoczesne dbanie o środowisko naturalne. Rattan to naturalne pnącze, chętnie wykorzystywane do tworzenia nietuzinkowych mebli ogrodowych. Komplety rattanowe odznaczają się wysoką estetyką, charakterystyczną fakturą. Wybór tych mebli ogrodowych będzie wymagał od nas jednak nieco pracy – meble rattanowe powinny być chronione przed wilgocią i nadmiernym przesuwaniem. Ich czyszczenie powinno dobywać się przy pomocy suchej ściereczki czy też szczotki ryżowej, która pozwoli na usunięcie błota czy kurzu. 

Technorattan – trwałe meble ogrodowe

Zastanawiając się co jest lepsze: rattan a technorattan warto zapoznać się bliżej z technorattanem. Jest to tworzywo syntetyczne, o nieporowatej strukturze, które świetnie sprawdza się w zmiennych warunkach atmosferycznych. Meble technorattanowe nie są podatne na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu, wilgoć, odkształcanie. Dodatkowo w kolekcjach znajdziemy wiele interesujących elementów, takich jak sofy narożne, fotele, krzesła, stoliki kawowe, leżanki ogrodowe, fotele wiszące.

Comments are closed.

Pin It https://nety.pl/partnerskie/ubezpieczenie-samochodu-dla-mlodych-kierowcow-jak-obnizyc-skladke/ https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/ Komplet stolików kawowych