Spotkania przy jednym stole to zawsze dobra okazja do mile spędzonego czasu. Wspólne spotkania połączone z kolacją czy obiadem z pewnością poprawią samopoczucie i pozwolą nadrobić towarzyskie zaległości. Jak przygotować stół na przyjście gości?

Stwórz wygodne miejsce do biesiadowania

By wygodnie podejmować gości, konieczny jest odpowiedni stół. Najlepszym rozwiązaniem okażą się stoły rozkładane, które mogą pomieścić 6-8 osób. Stół udekorujmy eleganckim obrusem dopasowanym do sytuacji. Dobrym pomysłem może być też kolorowy bieżnik, ułożony na białym obrusie. Taki kolorowy akcent z pewnością przyciągnie uwagę. Aby stół prezentował się jeszcze lepiej, warto wykorzystać stroiki i dekoracje. W okresie wiosny i lata najpiękniejsza ozdoba stołu będą świeże kwiaty. Zwieńczeniem będzie elegancka zastawa stołowa, piękne serwety.

Co postawić na stole?

Podejmując gości, warto zastanowić się wcześniej, jakie potrawy zaserwujemy na domowym stole. Miejmy świadomość, że goście mogą mieć różne upodobania kulinarne – warto więc zorientować się, kto co je, lub przygotować kilka dań, zarówno mięsnych, jak i bezmięsnych. Chcąc zaskoczyć gości niebanalnymi potrawami, warto zastosować przepis na sycylijskie arancini ze śląskim twistem. Potrawę tą urozmaicono o polski akcent, który z pewnością nada jej niebanalnego smaku. Zadbajmy o to, by na stole pojawiała się przynajmniej jedna sałatka. Wśród gości z pewnością znajdą się osoby ceniące warzywa, jak również takie, które zechcą zjeść coś lekkiego. Sałatka okaże się rewelacyjnym wyborem! Dobrym pomysłem są również niewielkie przekąski, które można wziąć do ręki – przykładem są krążki wykonane z tortilli z nadzieniem. Ciekawą propozycją okaże się też deska serów. Uzupełnieniem stołu powinny być wina, woki, woda niegazowana z dodatkiem cytryny.

Comments are closed.

Pin It https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ https://e-halina.pl/przemyslowy-szyk-w-codziennych-przestrzeniach-odkryj-tajniki-stylu-loftowego/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/