Używając sformułowania “okna balkonowe przesuwne” nie można zapomnieć o tym, że dostępne są dwa główne rodzaje. Warto poznać zalety i wady obydwu rozwiązań, aby móc kupić najlepszą stolarkę okienną, dopasowaną do swoich potrzeb.

Drzwi balkonowe podnoszono-przesuwne HST

Model podnoszono-przesuwny zapewnia doskonałą izolację termiczną, a także bardzo dobre doświetlenie całego pomieszczenia. Warto już na samym początku wspomnieć, że nie tylko ten model, ale ten drugi, jest najlepszą alternatywą do ciemnych pomieszczeń. Okna balkonowe przesuwne, które jednocześnie są podnoszone są podnoszone w specjalne okucia. Pozwalają one na bezproblemowe zamontowanie ich otworach. Wyposażone są one w energooszczędne pakiety szybowe. Można więc być pewnym (wbrew powszechnie panującej opinii), że nie będziemy mieli do czynienia z dużymi stratami ciepła.

Uchylne okna balkonowe przesuwne PSK

Może i skrzydła okienne są ciężkie, ale bez problemu można je przesuwać w dowolną stronę. Są za to odpowiedzialne specjalne okucia, które zamontowane są przy tych oknach. Zaletą ich jest to, że można je uchylić, tak jak jest to w przypadku balkonowych drzwi tradycyjnych. Uchylne skrzydło można również bez większych problemów przesunąć w bok. Dzięki nim można stworzyć przeszklenie, którego szerokość będzie wynosić ponad trzy metry. Ciekawy efekt wizualny, który sprawi, że będziemy mieli piękny widok na okolicę lub na własny ogród. Jak więc widać – propozycja jest naprawdę bardzo ciekawa, jeżeli chodzi o obydwa modele okien. 

Comments are closed.

Pin It Industrialny bukowy stolik nocny z półką https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ https://6krokow.pl/-jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodu-przewodnik-krok-po-kroku/