Są miejsca, które powinny być stale oznakowane, gdyż wymagają tego np. przepisy BHP. W halach produkcyjnych, magazynach, na drogach, ulicach, parkingach pojawiają się różnego informacje, które powinny być trwałe, dobrze widoczne oraz utrzymane w jednym stylu. W jaki sposób utrzymać napisy w jednolitej stylistyce? Odpowiedź jest bardzo prosta – stosując odpowiednie szablony.

Szablony liter i cyfr – czym są i jakimi właściwościami się charakteryzują?

Szablony liter i cyfr, zwane inaczej wzornikami malarskimi, są lekkie, poręczne, wykonane zazwyczaj z elastycznego, lecz bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego (zazwyczaj jest różnej grubości folia PCV), w którym wzory liter i cyfr wycinane są laserowo. Rodzaj wybranego materiału powinien umożliwiać dokładne przyleganie szablonu do wybranej powierzchni, dzięki temu malowane cyfry i litery mają wyraźne kontury niezależnie od tego, czy użyjemy wałka malarskiego, tuszu czy sprayu. Wytrzymałość materiału (na farby, rozpuszczalniki itp.) oraz łatwe jego czyszczenie ma duże znaczenie dla wielokrotnego użytkowania.

Gdzie można taki szablon zamówić?

Szablony znajdują się w ofercie prawie każdej drukarni. Można zamówić litery (różne wielkości – 50 mm, 150 mm, 300 mm, rodzaje czcionek), cyfry lub całe napisy (drukarnia przygotuje szablon na podstawie swojego lub otrzymanego od klienta projektu). Można zamówić pojedyncze, wybrane znaki lub komplety np. cały alfabet czy zestaw cyfr od 0 do 9. Drukarnie zwykle mają stałą i bogatą ofertę, ale jeśli nie znajdziemy w niej interesującego nas rozmiaru i stylu znaku, można skontaktować się z daną firmą i albo wysłać własny projekt, albo poprosić o przygotowanie wg. wskazówek.

Jak nanosić napisy stosując szablon malarski?

Aplikacja informacji jest bardzo prosta, szybka i precyzyjna. W pierwszej kolejności należy przygotować podłoże, na którą będą nanoszone znaki. Powinna być sucha, czysta, pozbawiona kurzu, piasku czy resztek starego kleju. Następnie należy przygotować szablon, farbę (jeśli to spray, należy nim wstrząsnąć , jeśli farba w w puszce – rozmieszać) i narzędzie (np. wałek malarski). Szablon należy nanieść na powierzchnię, wypoziomować, dobrze przycisnąć, by we wszystkich miejscach dokładnie do niej przylegał i rozpocząć nanoszenie farby na wycięte wzory. Po zakończeniu pracy szablon należy delikatnie usunąć i wyczyścić. W niektórych przypadkach szablon służy tylko do odrysowania znaków na powierzchni za pomocą kredy, ołówka. Wypełnianie znaków odbywa się po usunięciu szablonu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/k127,szablony-liter-i-cyfr.html.

Comments are closed.

Pin It https://metropoliabydgoska.pl/jakie-powinno-byc-bezpieczne-mieszkanie/ http://www.wczestochowie.pl/artykul/43995 https://www.fcbu.org/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-chlodne-wieczory/