Niektóre rodzaje podłoży są narażone na szybkie niszczenie. Aby temu zapobiec, warto zastosować specjalne maty i podkładki ochronne. Kiedy się sprawdzą? Jak wybrać te najlepsze? Podpowiadamy!

Kiedy warto używać mat i podkładek ochronnych?

Intensywnie użytkowane przestrzenie, meble czy sprzęty mogą zacząć niszczeć w błyskawicznym tempie. By wydłużyć ich trwałość, można zastosować produkty jak gotowa mata ochronna lub mata podkładka na zamówienie wykonana na wymiar.

Maty i podkładki ochronne najczęściej produkowane są z wytrzymałych tworzyw sztucznych, które wyróżniają się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne – zarysowania, wytarcia, blaknięcie, wilgoć. Dzięki temu mogą one stworzyć skuteczną warstwę ochronną na innych przedmiotach.

Maty i podkładki mogą chronić powierzchnie jak:

  • Podłogi,
  • Stoły i blaty,
  • Powierzchnie produkcyjne,
  • Szuflady w meblach,
  • Parapety,
  • Sprzęty.

Maty i podkładki zabezpieczające – zalety stosowania

Używanie mat i podkładek ochronnych na podłoża ma wiele zalet i nie tylko związane są one z dodatkową ochroną powierzchni. Dlaczego jeszcze warto je stosować?

Maty ochronne na podłogę mogą poprawić komfort korzystania z krzeseł i foteli na nóżkach oraz na kółkach. Mają właściwości antypoślizgowe, izolują od zimna, wyciszają hałas, a także poprawiają dzięki temu komfort pracy czy rozrywki. Z kolei podkładki na meble i inne powierzchnie mogą dodatkowo poprawić stabilność umieszczonych na nich przedmiotów.

Warto też wskazać, że mata podkładka na zamówienie może być uzupełniona o nadruk, dlatego sprawdzi się ona wtedy jako sposób reklamy. Mata z logo będzie doskonałym wyborem do biura, hotelu, punktu usługowego i sprzedażowego oraz innych firm.

Jakie maty i podkładki ochronne wybrać?

Szeroka gama mat i podkładek ochronnych powoduje, że wiele osób ma problemy z dobraniem tych odpowiednich.

Najczęściej wybierane są maty przezroczyste, które pod względem swojego wyglądu mają uniwersalne zastosowanie. Do wyboru są maty matowe oraz błyszczące, ale także czarne, mlecznobiałe oraz z nadrukami. Te na podłogi wykonane są głównie ze sztywniejszych materiałów – mogą mieć także specjalne zaczepy poprawiające ich przyczepność do miękkich podłóg. Z kolei te na meble są bardziej elastyczne, na przykład mogą być wykonane z silikonu technicznego lub innego tworzywa.

Wtedy, gdy standardowe maty nie pasują, maty podkładki na zamówienie mogą być wykonane na indywidualne zamówienie klienta. Przykładowo mata może mieć nietypowe wymiary albo wycięcia, na przykład na kable. Dzięki temu będzie idealnie pasować do miejsca jej zastosowania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie mata podkładka na zamówienie.

Comments are closed.

Pin It