W każdym domu na pewno znajdują się podkładki i maty w rozmaitych wzorach i kolorach. Trudno wyobrazić sobie bez nich codzienne życie. Chronią meble i obrusy przed zniszczeniem, zabrudzeniem i porysowaniem. Oprócz funkcji typowo praktycznych podkreślać mogą wystrój i charakter wnętrza. Warto mieć w domu kilka zestawów podkładek, każdy na inną okazję.

Podkładka (mata) dowolny kształt jako ozdoba stołu

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że gorący talerz postawiony bezpośrednio na stole, może nie tylko zabrudzić obrus, ale na trwałe uszkodzić blat stołu. Warto więc zainwestować w podkładki (maty) dowolnego kształtu. Uchronią one mebel przed zabrudzeniem, a także nadadzą pomieszczeniu, w którym jemy, specjalnego charakteru.Podkładki i maty na stół kupić można w przeróżnych kolorach i kształtach. Mogą być kwadratowe, prostokątne, owalne, nieszablonowe, w kształcie słońca, śnieżynki. Materiały, z których są wykonane, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a kolory trwałe i to pomimo wielokrotnego mycia. Do utrzymania ich w czystości wystarczy wilgotna szmatka, albo ciepła woda z kropelką płynu do mycia naczyń.

Podkładka (mata) dowolny kształt na podłogę

Bardzo popularnym rozwiązaniem są podkładki i maty na podłogę. Sprawdzają się one wszędzie tam, gdzie używa się krzeseł na kółkach. Przezroczyste, albo kolorowe maty zapobiegają porysowaniu się podłogi za każdym razem, kiedy wstajemy z krzesła lub siadamy na nie.

Podkładki i maty na stoliki kawowe

Serwując gościom kawę w kubkach, albo szklankach trzeba zdać sobie sprawę, że postawione bezpośrednio na blat mogą pozostawić po sobie brudne ślady, które ciężko będzie wyczyścić. W takiej sytuacji podkładki pod szklanki to świetne rozwiązanie. Nie tylko ochronią mebel przed uszkodzeniem, ale także podkreślą charakter pomieszczenia. Dobrze by było, aby pasowały do podkładek pod talerze. Stół z takim kompletem podkładek wygląda bardzo elegancko i uroczyście.

Podkładki na prezent? Czemu nie?

Większość sklepów stacjonarnych i internetowych oferuje możliwość zamówienia podkładek spersonalizowanych. Może to być doskonały pomysł na prezent dla najbliższych osób. Ciekawie zaprojektowana, kolorowa będzie przypominać osobie obdarowanej o nas, za każdym razem kiedy sięgnie po posiłek. Można je wykorzystać jako podręczny notes i markerem napisać ważną informację.Podkładki dla dzieci, zwłaszcza te z motywami ulubionych bajek, zachęcą do jedzenia największego niejadka.Maty i podkładki nie są drogie. Łatwo je także przechowywać w szafkach, albo w specjalnych pudełkach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Podkładka (mata) dowolny kształt.

Comments are closed.

Pin It https://gayer.com.pl/ogrzewacze-do-ogrodu-eleganckie-i-funkcjonalne-rozwiazanie-na-chlodne-wieczory/ https://nety.pl/partnerskie/ubezpieczenie-samochodu-dla-mlodych-kierowcow-jak-obnizyc-skladke/ zobacz