Kuchnie w dużych domach połączone są na ogół z salonem. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, chociaż nie jest to żelazną zasadą. Zanim ktokolwiek zdecyduje się na takie rozwiązanie, powinien przeanalizować wszystkie za i przeciw, aby dowiedzieć się, czy taka aranżacja mu pasuje.

Otwarte kuchnie – zalety

Czym wyróżnia się kuchnia otwarta na salon? Na pewno przestronnością. Nie ma co zaprzeczać, ale takie pomieszczenia są doskonale doświetlone, a poza tym nie powodują klaustrofobicznych skojarzeń. Dotyczy się to w szczególności pomieszczeń kuchennych o małych rozmiarach. Jeżeli chodzi o światło, to pozyskujemy je z lamp zawieszonych w odpowiednich miejscach, jak również dzięki oknom kuchennym i oknom z salonu. Salon połączony z kuchnią sprawia, że rodzina ma ze sobą większy kontakt. Poza tym na bieżąco można obserwować to, co dzieje się w pokoju dziennym, jak również w kuchni. Ten ostatni fakt na pewno doceni wiele gospodyń domowych.

Otwarta kuchnia – wady

Dlaczego kuchnie otwarte na salon nie są tak dobrym pomysłem? To, co dla niektórych może okazać się zaletą, dla innych może okazać się wadą. W szczególności, jeżeli w kuchni mamy wielki bałagan. Jeżeli ktoś przyjdzie do nas do domu, to wszystko będzie widoczne gołym okiem. Z innych problemów można wymienić ten, który będzie odnosił się do aranżacji obydwu pomieszczeń. Łatwiej zaplanować dwa osobne pomieszczenia. Chociaż nie można powiedzieć, że nie da się tego wykonać. Jeżeli do aranżacji salonu z kuchnią podejdziemy w odpowiedni sposób, to wszystko da się zaplanować. 

Comments are closed.

Pin It https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://bestiae.pl/transformacja-przedpokoju/ https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/