Ochrona głowy podczas jazdy konnej to priorytet. Nic więc dziwnego, że każda osoba powinna mieć własny kask jeździecki. Przeglądając dostępną ofertę można mieć problem z tym, co należy dla siebie wybrać lub dla własnego dziecka.

Kask jeździecki a jego waga

Na wybór odpowiedniego kasku wpływ może mieć jego waga. Dla amatorów polecane są kaski o niskiej wadze. Decydując się na zakup ochrony głowy dla dziecka, należy zwrócić uwagę, czy jest ona wyposażona w specjalne pokrętło z tyłu. Dzięki temu będzie można regulować rozmiar kasku, a co za tym dalej idzie – nie trzeba będzie myśleć o tak częstej wymianie. Jest to ważne – w szczególności, że dzieci szybko rosną, a co za tym dalej idzie, zmienia się również ich rozmiar głowy. Zaawansowani jeźdźcy powinni postawić na piankowe wypełnienia, co także zwiększy ich komfort jazdy.

Czy kask powinien mieć zapięcie?

Tak, dostępne są modele, które nie posiadają żadnego zapięcia. Może jednak lepszą propozycją okaże się ten kask jeździecki, który będzie posiadał regulowane zapięcie? W sklepach dostępne są te zapięcia, które są trzy- lub czteropunktowe. Prawda jest taka, że im więcej tych punktów, tym lepiej będzie można dopasować kask do kształtu swojej głowy – również, jeżeli chodzi o osoby dorosłe. Powinno się również zwrócić uwagę na profil kasku, jak również na jego wykończenie. Należy stawiać na takie produkty, które pochodzą ze sprawdzonego, renomowanego źródła – nawet, jeśli chodzi tu o większą cenę. W końcu na szali stawia się nawet ludzkie życie. 

Comments are closed.

Pin It zobacz https://chuck.com.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/ https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/