Jeździectwo jest jedną z nielicznych dyscyplin, którą z powodzeniem możemy uprawiać przez całe życie. Ze względu na jego dobroczynne działanie na organizm i psychikę, coraz większa liczba rodziców próbuje zaszczepić w swoich dzieciach miłość do tego sportu. Zanim Twoje dziecko po raz pierwszy dosiądzie konia, powinieneś odpowiednio go do tego przygotować. W pierwszej kolejności zadbaj o bezpieczeństwo swojej pociechy. Najważniejszym elementem, który zminimalizuje skutki ewentualnego upadku czy bliższego kontaktu z gałęziami, jest kask. Jaki kask jeździecki najlepiej spełni swoje zadanie? Sprawdź!

Dziecięcy kask jeździecki – praktyczne porady 

Kask jeździecki jest niezbędną częścią sportowego stroju chroniącą najważniejszą część ciała jeźdźca – głowę. Podczas jego zakupu nie warto oszczędzać. Aby mieć pewność, że nakrycie głowy jest w idealnym stanie, warto zrezygnować z usług wypożyczalni i zainwestować w własny model.

Dobry kask jeździecki powinien być idealnie dopasowany do obwodu głowy małego sportowca. Kaski, podobnie jak ubrania, dostępne są w kilku rozmiarach – S, M i L. Kaski dedykowane dzieciom najczęściej pozbawione są zaawansowanej regulacji. Kiedy użytkownik z niego „wyrośnie”, należy kupić większy model. Dobry kask jest solidny, a zarazem lekki. Skorupa wyposażona jest w system wentylacyjny i gąbczasty wkład, który wchłania pot i amortyzuje wstrząsy. Wkładki przeważnie można wyjmować i prać w pralce.

Profesjonalny strój na początek? Niekoniecznie!

Nie jesteś pewien, czy Twoje dziecko będzie chciało kontynuować naukę jazdy konnej po kilku pierwszych lekcjach? Nie musisz od razu inwestować w profesjonalne, kosztowne obuwie, spodnie i inne elementy odzieży. Na początkowym etapie przygody z nowym sportem w zupełności wystarczy sportowy strój, który zapewni dziecku wygodę.

Comments are closed.

Pin It live url Kwietnik kubik stalowy loft Industrialny metalowy hoker stołek barowy z oparciem