Wiele osób słyszało różnorodne oponie na temat depilacji laserowej. Część z nich powiela błędną informację dotyczącą faktu, że depilacja laserowa jest bolesna i niesie za sobą ryzyko uszczerbku na zdrowiu. Jednak rzeczywistość i badania naukowe mówią jednoznacznie – depilacja laserowa jest w pełni bezpieczna. Wystarczy tylko przestrzegać odpowiednich reguł, nakazów i zakazów w okolicach zabiegów.

 

 

Depilacja laserowa – nakazy i zakazy okołozabiegowe

 

Mimo wszystko depilacja laserowa jest niejako ingerencją w naturalne procesy fizjologicznie zachodzące w organizmie człowieka. Dlatego należy uważać i przestrzegać zasad jakie zostały umieszczone w regulaminie depilacji laserowej. Do najpowszechniejszej kategorii należą:

-Przeciwwskazania chorobowe; są to wszystkie choroby i dolegliwości, które dotykają daną osobę. Więc człowiek, który posiada choroby skórne, cukrzycę, karmi piersią, jest w ciąży czy też przyjmuje farmakoterapię fototoksyczną powinien czasowo bądź permanentnie wstrzymać się od zabiegu depilacji laserowej. Jest to związane z możliwymi komplikacjami jakie mogłyby zajść pod wpływem promieniowania świetlnego.

 

-Zachowania przed i po zabiegowe. Są pewne zachowania, których powinno się unikać zarówno przed jak i po zabiegu. Najczęściej dotyczą one kondycji skóry – nie należy nadmiernie obciążać jej powierzchni. Dlatego wszystkie kremy złuszczające zawierające w swoim składzie takie substancje jak kwas salicylowy powinny być odstawione. Podobnie w przypadku peelingów, kąpieli słonecznych czy korzystania z sauny. Wiele profesjonalistów nawet przestrzega przed chodzeniem po słońcu w trakcie spacerów. Zbyt duża ilość promieni słonecznych może podrażnić skórę zwiększając ryzyko zaczerwienienia i obrzęków pozabiegowych.

 

Polecane: Depilacja.pl

 

Cennik depilacji laserowej

Cennik depilacji laserowe zależy przede wszystkim od miejsca, w którym znajduje się salon depilacyjny. Mowa tuta o dużym/średnim/niewielkim mieście. Dodatkowo wpływa na nią jego renoma, ale przede wszystkim miejsce, które będzie depilowane. Za większe powierzchnie – przykładowo łydki czy nogi płaci się dwukrotnie, a nawet czasem trzykrotnie więcej niż za powierzchnie mniejsze (jak pachy).

 

Comments are closed.

Pin It https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/ zobacz live url