Dla każdej kobiety ciąża to szczególny i bardzo ważny okres. Rozwijające się pod sercem dziecko to ogromna radość, ale zmieniające się ciało sprawia, że czasem trudno jest dobrać właściwą odzież czy bieliznę. Niektóre kobiety w ciąży tyją znacznie, a ich biust może powiększyć się nawet o cztery lub pięć miseczek. Wtedy ważne staje się pytanie: jak dobrze wybrać bieliznę ciążową?

Biustonosz w ciąży

Piersi są tym miejscem na ciele, które zmienia się najbardziej dynamicznie. W trakcie ciąży nawet trzykrotnie mogą się zwiększyć, są też często bardzo bolesne i wrażliwe. Ich odpowiednia ochrona i zabezpieczenie są niezwykle ważne w tym trudnym czasie.

Często jeden biustonosz w ciąży nie będzie wystarczający. O ile biustonosze ciążowe mają regulację ramiączek i obwodu pod biustem, o tyle problematyczna staje się sama miseczka. Nie warto jednak kupować zapasu biustonoszy, ponieważ tak naprawdę nie wiemy, jak zmienią się piersi w trakcie ciąży. U każdej kobiety wygląda to inaczej.

Biustonosz ciążowy pełni jedną podstawową funkcję: podtrzymuje i chroni piersi, które wkrótce staną się źródłem pokarmu dla nowego członka rodziny. Ciążowy biustonosz nie powinien mieć metalowych fiszbin, które mogłyby uciskać delikatną skórę powodując ból i podrażnienie. Powinien też być wykonany z miękkiego, przyjemnego materiału i mieć grubsze ramiączka, które w trakcie noszenia nie będą się wrzynać powodując dyskomfortu.

Majtki ciążowe

Majtki ciążowe powinny być jak druga skóra – cienkie, delikatne, mięciutkie i doskonale dopasowane. Powinny być uszyte z naturalnych tkanin (na przykład organicznej bawełny), tak aby zapewnić miejscom intymnym doskonałą wentylację i zapobiec infekcjom, podrażnieniom czy stanom zapalnym.

Majtki ciążowe najczęściej dostępne są z lekko podwyższonym stanem, tak aby otulić rosnący brzuszek i mają dodatek elastanu, aby idealnie dopasować się do zmieniającego się rozmiaru.

Inny rodzaj bielizny

Bielizna ciążowa to też mięciutkie szlafroki, delikatne koszule nocne i piżamki, które warto zapakować do szpitalnej torby. Warto zawsze dbać o to, by były one uszyte z naturalnych tkanin oraz aby w trakcie procesu ich produkcji nie były poddane chemicznym procesom.

Bielizna ciążowa to ważny element garderoby kobiety ciężarnej, dzięki któremu czuje się ona komfortowo przez cały dzień oraz nocą. Komfort i wygoda w ciąży to kluczowe aspekty życia codziennego, dlatego warto zadbać o dobrze dopasowaną bieliznę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bielizna ciążowa.

Comments are closed.

Pin It https://superportal24.pl/porownanie-ofert-ubezpieczeniowych-jak-znalezc-najlepsza-oferte-na-rynku-15440 Komplet stolików kawowych https://goldavocado.pl/komfort-i-styl-w-kuchni-wybierz-idealny-hoker/